De Spellenhoek

Auteur: Reiner Knizia, Uitgever: University Games (http://www.uni%20versitygames.nl), Aantal spelers: 3 tot 5, Leeftijd: Vanaf 8 jaar

Liefhebbers van dit spel houden ook van

[ Wie zijn wij? :::

| Beestenveiling ** uitgever: University Games (http://www.uni%20versitygames.nl) auteur: Reiner Knizia Aantal spelers: 3 tot 5 Speelduur: ca 15-30 minuten leeftijd: Vanaf 8 jaar

** Review door Leonie (juni 2007)

De Spellenhoek bedankt University Games voor het ter beschikking stellen van een recensie-exemplaar!

:::

| De beoordeling (kie

s een onderwerp)Bekoringsfaktor Handleiding/material en * Beginners? {width="15" height="14"} Gevorderden?* * Spelplezier Korte Termijn* * Spelplezier Lange Termijn* * Strategie/Geluk* * *TOTAAL {height="13"}

Ga naar dit spel op Spellink.nl

Bestel Beestenveiling nu op Bol.com

In Beestenveiling (Einfach Tierisch (2003) / High Society (1995) is het de bedoeling om een verzameling dieren te bemachtigen met een zo hoog mogelijke waarde. In dit spel krijgt ieder elf biedkaarten met als laagste waarde 1 en als hoogste waarde 25. Voor iedere dierenkaart die voorbij komt mag geboden worden. De dierenkaarten variëren in waarde van 1 tot en met 10. Speciale kaarten zitten er ook tussen. Dit zijn 4 lichtblauw gekleurde kaarten waarvan 3 puntenverdubbelaars zijn en 1 je puntenaantal halveert. Denk hierbij aan sprekende titels als "trotse pauw"en "leeuwenkoning". Tevens zijn er nog 3 negatieve kaarten (o.a. "zieke hond").

Iedere ronde wordt er een van deze kaarten geveild. Iedere speler brengt een bod uit van 1 of meer biedkaarten. Let op! Eenmaal een biedkaart neergelegd mag deze in een latere ronde niet ruilen. Oftewel, biedkaarten met waarde 1 en 2 mag je niet inwisselen voor je biedkaart met waarde 3. Eenmaal gepast voor een kaart mag je op deze kaart niet meer meebieden. Degene die het hoogste bod heeft uitgebracht voor een positieve kaart is zijn biedkaarten kwijt en mag de dierenkaart pakken. De anderen mogen de biedkaarten weer op hand nemen. Bij een negatieve kaart is iedereen zijn biedkaarten juist kwijt behalve degene die de negatieve kaart "wint". Als iedereen past dan krijgt de laatste speler deze kaart kosteloos Van de 16 dierenkaarten hebben er vier een lichtblauwe achtergrond. Zodra de vierde lichtblauwe kaart wordt omgedraaid is het spel ten einde. Let op! Dit betekent dus dat niet alle 16 dierenkaarten geveild hoeven worden. De spelduur is wel te beïnvloeden door ervoor te zorgen dat 1 lichtblauwe kaart onderin de stapel terecht komt. De speler die op dit moment èn de meest waardevolle dierenverzameling heeft èn daarbij niet het minste geld heeft wint. Degene die aan het einde van het spel het minste geld overheeft verliest sowieso! Bij een gelijke stand wint degene die het meeste geld overheeft. Is dat ook gelijk dan is er meer dan 1 winnaar.

**[]Mijn cijfer = 4

Eindcijfer = 4 **Dit is een mooi ontworpen kaartspel met simpele regels. Het speelt makkelijk weg, duurt niet te lang en is heel grappig. Het is belangrijk om tactisch te bieden. Of je het nu met drie of vijf personen speelt, het blijft leuk. Beestenveiling is een beestachtig leuk spel wat voor veel vrolijkheid aan tafel zorgt. Het spel is online te spelen (met iets andere spelregels) bij University Games.

::: {.aside}